Kalendarz wydarzeń rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Adres: Kraków
  • Data:

    29 września – 6 października 2024 ( 2024-09-29 - 2024-10-06 )

Organizatorzy:
  • Unsound

Unsound poświęcony jest szeroko rozumianej muzyce współczesnej. Brzmieniom, które wymykają się gatunkowym klasyfikacjom – nowym, eksperymentalnym i nieoczywistym. Na przestrzeni 20 lat działania festiwal zyskał renomę inicjatywy, która pozwala zaistnieć świeżo powstałym scenom muzycznym i radykalnym sposobom rozumienia dźwięku.

Festiwal powstał w 2003 roku, ale nie cieszył się wtedy takim szacunkiem jak obecnie. Podczas pierwszej edycji zostaliśmy wyrzuceni z klubu za prezentowanie zbyt dziwnej muzyki. Główna edycja festiwalu odbywa się co roku w Krakowie. Regularnie organizowane są również wydarzenia w Londynie, Nowym Jorku, Toronto i Adelajdzie. Unsound odpowiada również za produkcję piętnastu wydarzeń w Europie Wschodniej, Azji Centralnej oraz na Kaukazie.

Unsound zleca również nowe widowiska i inicjuje współpracę między artystami z różnych krajów, adaptuje i ożywia opuszczone przestrzenie, zarządza nowatorskimi artystami oraz znany jest z inspirowanej dźwiękiem marki perfum Ephemera. Unsound to także platforma inicjująca projekty artystyczne oraz label wydający płyty i książki.

Dwudziesta druga edycja krakowskiego festiwalu Unsound rozpocznie się 29 września i potrwa do 6 października. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest NOISE. 

 

Źródła: materiały organizatora

więcej