Kierunek: Miasto dla Wszystkich rozwiń menu
Znajdź w serwisie
POMOC:
  • Znak * (gwiazdka) zastępuje jeden lub więcej znaków, może być użyty na początku lub na końcu wyrazu

Wyniki wyszukiwania - znaleziono 4100 pasujących obiektów:

Młode rzemiosło łączy tradycję z nowoczesnością

Jak rozwijać współczesne rzemiosło? Jak skutecznie wspierać młodych fachowców i zachęcać ich do wyboru kształcenia branżowego? O tym rozmawiali uczestnicy konferencji „Młode Rzemiosło”, która 25 czerwca odbyła się w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości we współpracy z Wydziałem ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa.

Respect Kraków i City Helpers, czyli odpowiedzialna turystyka w sercu miasta

Lato w Krakowie to czas tętniących życiem ulic, festiwali, spacerów i spotkań z gośćmi z całego świata. To także moment, gdy na Starym Mieście, Kazimierzu i Bulwarach Wiślanych można spotkać City Helpersów – charakterystycznych miejskich pomocników, którzy podpowiadają, jak odkrywać Kraków z szacunkiem dla jego mieszkańców i wyjątkowego dziedzictwa. Ich działania są częścią programu Respect Kraków, promującego odpowiedzialną turystykę i pokazującego, że zwiedzanie miasta może iść w parze z troską o jego codzienne życie.

Nowa Huta pod ziemią. Nowa wystawa w Muzeum Krakowa

W Podziemnej Nowej Hucie na Os. Szkolnym 22 otworzono wystawę „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny”. Ekspozycja łączy historię zimnej wojny z refleksją nad współczesnymi zagrożeniami i gotowością na sytuacje kryzysowe.

125. rocznica śmierci Ferdynanda Weigla

W niedzielę, 28 czerwca, minie 125. rocznica śmierci Ferdynanda Weigla – doktora prawa, adwokata, polityka, posła do Sejmu Krajowego we Lwowie i Rady Państwa w Wiedniu, prezydenta Krakowa. Z tej okazji na jego grobie na Cmentarzu Rakowickim zapłonie znicz od władz miasta Krakowa.

Nowa Huta pod ziemią. Nowa wystawa w Muzeum Krakowa

Już dziś, 19 czerwca, w Podziemnej Nowej Hucie na Os. Szkolnym 22 zostanie otwarta wystawa „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny”. Ekspozycja łączy historię zimnej wojny z refleksją nad współczesnymi zagrożeniami i gotowością na sytuacje kryzysowe.

Rezolucja w sprawie zmian w Programie

Program „Kultura”, finansowany z Funduszy Norweskich i EOG nie przewiduje uczestnictwa miast powyżej 500 tys. mieszkańców. Krakowscy radni w rezolucji podjętej na sesji 10 czerwca proponują szereg zmian w zasadach kwalifikacji.

Kraków inwestuje w nowe mieszkania komunalne, prawie 10 mln zł na zakup lokali

Kraków rozpoczyna kolejny etap wzmacniania miejskiego zasobu mieszkaniowego. Ogłoszono właśnie postępowanie na zakup mieszkań na rynku pierwotnym, przeznaczając na ten cel blisko 9,8 mln zł. Poszukiwane są lokale mieszkalne o powierzchni od 30 do 50 m², znajdujące się w Krakowie, które zasilą mieszkaniowy zasób gminy i będą służyć realizacji miejskiej polityki mieszkaniowej.

Otwarta Bracka – nowy wymiar dialogu i współpracy w krakowskiej turystyce

Rozpoczęta w lipcu 2025 r. „Otwarta Bracka” to nowatorska inicjatywa Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, która redefiniuje sposób budowania relacji w branży turystycznej, w tym w sektorze turystyki biznesowej (MICE). Projekt powstał z potrzeby stworzenia nowej jakości komunikacji pomiędzy miastem a przedstawicielami branży – bardziej bezpośredniej, dostępnej i opartej na regularnym dialogu.

Kraków wita lato Wiankami

Trzy dni koncertów, spotkań, tradycji i letnich rytuałów. Od 19 do 21 czerwca Kraków ponownie świętuje noc świętojańską podczas Wianków – jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych początku lata. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Między ogniem a wodą” i łączy dawną tradycję z nowoczesnymi formami uczestnictwa w kulturze.

Jubileusz 35-lecia zdrowia publicznego w Polsce. Kraków miejscem międzynarodowej debaty

W bieżącym roku przypada wyjątkowy jubileusz 35-lecia uniwersyteckiego zdrowia publicznego w Polsce, którego początkiem było powołanie w Krakowie Szkoły Zdrowia Publicznego. Głównym punktem programu obchodów jest międzynarodowa konferencja naukowa: „Czas na zdrowie publiczne! Bezpieczeństwo – Zarządzanie – Edukacja” połączona z 35 Ogólnopolską Konferencją Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, która odbywa się w dniach 18–19 czerwca w Magistracie.