Kierunek: Miasto dla Wszystkich rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Forum Turystyki 2024

Turystyka ma głos! Podsumowanie Forum Turystyki w Krakowie.

2024-03-27

Z inicjatywy Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, 11 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, odbyło się jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń krakowskiej branży turystycznej – Forum Turystyki. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób  i instytucji zasłużonych dla turystyki w Krakowie, a także rozmów dotyczących stanu i perspektyw rozwoju turystyki w Polsce oraz na świecie, w tym w aspekcie tak ważnego współcześnie zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie zakończyła debata, w której udział wzięło aż 13 przedstawicieli krakowskiej sceny turystycznej. Tak liczne i zróżnicowane grono miało okazję przedstawić swoje deklaracje, postulaty i oczekiwania w kontekście obecnego stanu turystyki w Krakowie i w kraju. Celem tych rozmów było określenie wspólnego stanowiska branży, które podsumowuje Manifest Krakowski – dokument prezentujący deklaracje, postulaty i oczekiwania, sformułowane przez grono krakowskich interesariuszy rynku turystycznego, w tym m.in. Gminę Miejską Kraków, przedsiębiorców turystycznych, stowarzyszenia branżowe, instytucje kultury, Kraków Airport.       

Michelin ITB

Polska sztuka kulinarna z twistem podbija serca turystów!

2024-03-28

Kulinaria coraz częściej występują jako przewodni motyw prezentacji zagranicznych, co związane jest z nadal dynamicznie rozwijającym się trendem turystyki miejskiej i kulturowej. Czy nasz gastronomiczny potencjał jest równie duży jak Neapolu, Marsylii, Barcelony czy Porto?

Zapraszamy na szkolenie "Turystyka zrównoważona, zmiany na platformach rezerwacyjnych i konkurencyjność Polski"

Komunikat archiwalny 2024-03-27

Urząd Miasta Krakowa Wydział ds. Turystyki, Stowarzyszenie Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego - oddział Małopolska mają zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie

Konkurs ofert

Ruszył konkurs MSiT na dofinansowanie realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki

2024-03-18

Dobra wiadomość dla organizacji pozarządowych oraz organizacji pożytku publicznego, działających w obszarze turystyki! Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs ofert pn. „Program wsparcia turystyki”, którego celem jest poprawa jakości świadczonych usług turystycznych oraz kontynuacja wsparcia dla branży turystycznej. Pula środków to aż 12,6 mln zł, a termin składnia wniosków mija 2 kwietnia.

SIW LOT

Lokalna Organizacja Turystyczna przedstawiła plan działań na 2024 rok

2024-03-15

Po raz pierwszy, w powiększonym o nowych członków składzie, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Organizacja Turystyczna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Była to pierwsza w tym roku okazja, aby wysłuchać, co Stowarzyszenie zaplanowało na najbliższe miesiące oraz zobaczyć nową identyfikację wizualną. Na spotkaniu zatwierdzono także budżet na najbliższe miesiące.

Targi Berlin

Uroczystość Międzynarodowego Dnia Przewodnika

2024-03-04

W piątek 1 marca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się uroczystości Międzynarodowego Dnia Przewodnika współorganizowane przez Wydział ds. Turystyki i Federację Stowarzyszeń Przewodnickich. Tegoroczne święto związane było z dwiema rocznicami: 35-leciem Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych w Krakowie oraz 10-leciem Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich.

Nowe ogólnoeuropejskie regulacje dotyczące najmu krótkoterminowego coraz bliżej

2024-03-01

29 lutego Parlament Europejski przyjął rozporządzenie „w sprawie gromadzenia i udostępniania danych dotyczących usług krótkoterminowego najmu”. Dokument otwiera drogę państwom członkowskim do przygotowania regulacji krajowych. To ważne i oczekiwane wydarzenie w skali europejskiej.

Krakowianki

Miesiąc Krakowianek 2024 – spacery Szlakiem Kobiet Krakowa

2024-03-01

Już po raz trzeci Kraków celebruje Miesiąc Krakowianek! To wyjątkowa okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. Zapraszamy również do spacerów Szlakiem Kobiet Krakowa!

Kraków w UE

Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

2024-02-26

Kraków. Tu żyje się europejsko! Zapraszamy do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Akces do wspólnoty europejskiej dał naszemu miastu potężny impuls do rozwoju - zyskała m.in. infrastruktura, ochrona zabytków i cała branża turystyczna. Obecna rocznica jest okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad integracji europejskiej. Rozpoczynamy cykl wydarzeń dla mieszkańców ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian. 

Znajdź