Kierunek: Miasto dla Wszystkich rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wiceprezydent Stanisław Mazur jednym z City Helpers

2024-07-08

Do City Helpers, którzy pełnili w sobotę dyżur na Starym Mieście, dołączył Stanisław Mazur, zastępca prezydenta Krakowa. Wcielił się w rolę jednego z miejskich pomocników, by zobaczyć z bliska jak wygląda ich praca i jakie najczęściej podejmują interwencje.

Dwa otwarte konkursy ofert dla NGO: szansa na realizację projektów turystycznych w Krakowie

2024-06-26

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w dwóch otwartych konkursach ofert oraz naborach na członków komisji konkursowej w zakresie turystyki i krajoznawstwa. To doskonała okazja dla NGO, aby zaangażować się w rozwój i promocję turystyki zrównoważonej w Krakowie.

Zakończył się nabór na burmistrza nocnego

2024-06-21

Zakończył się nabór na stanowisko burmistrza nocnego, który stanie na czele Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe, wymagany jest także minimalnie 4-letni staż pracy, w tym 2 lata w jednym z takich obszarów, jak: administracja publiczna, kultura i dziedzictwo, bezpieczeństwo i porządek publiczny, komunikacja społeczna, usługi prawne, przedsiębiorczość, turystyka.

Zakończył się nabór do "Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy"

2024-06-18

Gospodarka nocy staje się kluczowym elementem w strategii rozwoju każdego większego miasta, także Krakowa. W mieście rozpoczęły się prace nad stworzeniem instytucji Burmistrza Nocnego i Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy.

Ministerstwo dofinansuje renowację szlaków turystycznych

2024-06-19

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program „Polskie szlaki turystyczne”, mający na celu rozwój turystyki społecznej w Polsce. Program ten priorytetowo traktuje zwiększenie bezpieczeństwa oraz dostępności szlaków turystycznych w obszarach szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo. Dzięki wsparciu, większa liczba szlaków będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów, pozwoli to także osobom starszym i osobom o szczególnych potrzebach na szersze korzystanie z turystycznej infrastruktury.

Burmistrz Nocny, Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz City Helpers wsparciem dla gości i mieszkańców

2024-06-14

Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz Burmistrz Nocny, który będzie koordynatorem jej prac, to nowe inicjatywy zapowiedziane przez prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego podczas briefingu 14 czerwca.   

Adrian Pallasch dla KBF

Na Wesołej zostanie zrealizowany innowacyjny projekt z zakresu turystyki kulturowej.

2024-06-03

Kraków, jako jedno z 2 miast w Polsce, otrzyma dofinansowanie z programu „Europejska Inicjatywa Miejska” (European Urban Initiative) na realizację projektu „SCT HUB – Codesign the Future of Sustainable Cultural Tourism”. Projekt na kwotę blisko 5 mln euro rozpocznie się w grudniu.

Kraków wciąż w czołówce miast na city break

2024-05-23

Według corocznego brytyjskiego badania Post Office Travel Money City Costs Barometer, Kraków po raz kolejny znalazł się wśród najatrakcyjniejszych miast na city break w Europie. W ubiegłym roku zajmował trzecie miejsce.

Dni Krakowa 2024: Krakowianki i krakowianie, czas na świętowanie!

2024-05-20

Biało-niebieskie flagi z okazji święta Krakowa i święta Flagi Krakowa, Wielka Parada Smoków, święto Rodziny Krakowskiej, festiwale − muzyczne, filmowe, poezji, nauki, sztuki, fotografii i kultury żydowskiej, a także Wianki, Noc Tańca, kulminacja jubileuszu Sinfonietty Cracovii – najbliższe tygodnie w Krakowie to czas wielu atrakcji składających się na tegoroczną odsłonę Dni Krakowa. Uwaga krakowianki i krakowianie, czas na świętowanie!

„Muzea na rzecz edukacji i badań” to hasło dzisiejszej Nocy Muzeów

2024-05-17

Już po raz 20. krakowskie muzea i galerie zapraszają mieszkanki, mieszkańców i gości na nocne zwiedzanie i szereg atrakcji przygotowanych specjalnie na jedyną taką noc w roku – Noc Muzeów. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbędzie się już dziś, 17 maja, pod hasłem „Muzea na rzecz edukacji i badań”.

Znajdź