Kierunek: Miasto dla Wszystkich rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miesiąc Krakowianek 2024 – spacery Szlakiem Kobiet Krakowa

Już po raz trzeci Kraków celebruje Miesiąc Krakowianek! To wyjątkowa okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. Zapraszamy również do spacerów Szlakiem Kobiet Krakowa!

Krakowianki
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Zwiedzaj i poznaj historię niezwykłych bohaterek, które zmieniały nasze miasto przez wieki! Kobiety od zawsze odgrywały ogromną rolę w dziejach Krakowa. Bez ich ciężkiej pracy, pasji i wytrwałości w działaniu miasto miałoby zupełnie inny charakter i wygląd. Niezwykle ważne jest dla nas nie tylko przywrócenie kobiet społecznej pamięci, ale także działanie na rzecz utrwalenia ich w tej pamięci. Program marcowych spacerów znajduje się tutaj.

Więcej informacji o projekcie Krakowianki i wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na stronie Miesiąca Krakowianek 2024. Zachęcamy do udziału!

  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Janaś
Podmiot publikujący: Turystyka Kraków
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź