Kierunek: Miasto dla Wszystkich rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zakończył się nabór do "Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy"

Gospodarka nocy staje się kluczowym elementem w strategii rozwoju każdego większego miasta, także Krakowa. W mieście rozpoczęły się prace nad stworzeniem instytucji Burmistrza Nocnego i Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy.

Rozwój oferty kulturalnej, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego to priorytety dla nowo wybranych władz. Wraz z początkiem sezonu letniego, w Krakowie ruszają prace nad stworzeniem instytucji Burmistrza Nocnego. Wbrew nazwie, nie będzie to praca jednej osoby, burmistrza będzie wspierać komisja.

Prezydent Aleksander Miszalski, podczas briefingu City Helpers w ubiegły piątek, ogłosił nabór dla podmiotów zewnętrznych zainteresowanych współpracą w ramach zespołu zadaniowego pn. „Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy”. W skład komisji będą wchodzić przedstawiciele administracji publicznej miasta, w tym przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Rad Dzielnic, odpowiednich wydziałów i służb, stowarzyszeń przedsiębiorców, a także przedstawiciele strony społecznej zrzeszeni w NGO oraz nieformalne grupy mieszkańców.

Zainteresowani udziałem w pracach komisji proszeni są o wypełnienie formularza i wysłanie go na e-mail: komisja.nocy@um.krakow.pl do 28 czerwca 2024r. 

W tym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na burmistrza nocnego, a skład Komisji zostanie ogłoszony do połowy lipca. Zapraszamy do śledzenia bip.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Adrianna Chwastek
Podmiot publikujący: Turystyka Kraków
Data publikacji: 2024-06-18
Data aktualizacji: 2024-07-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź